Úvod » Zpravodajství » 2010, 2011

2010, 2011

publikováno 29.07.2011 (aktualizováno 09.03.2013)

 

Víkend s festivalem cyklistiky v Havlovicích - 3.-5. červen 2011

O víkendu se konalo hned několik cyklistických akcí. V první řadě to byl Festival cyklistiky, od letoška přestěhovaný do sportovního areálu v Havlovicích. Díky pěknému počasí to byla opravdu povedená akce.

Festival zahájila již tradičně silniční časovka tentokráte na nové trati z Havlovic do Hořiček a zpět. Na této kopcovité a větrné trati zvítězil Miloš Židík z HSK před Romanem Palgutou a třetím Tomášem Koutským. Tohoto zahajovacího závodu se zúčastnil pouze Luděk Novotný, který obsadil 5. místo v kat. Masters I.

Chvíli po dojezdu časovky začala soutěž ve sprintu MTB. Na 500 m dlouhé trati se nejprve na čas a později vyřazovacím způsobem utkalo více než 10 bajkerů. Do samotného finále postoupil i Lukáš Toman, který nakonec obsadil konečné 3. místo za Zdeňkem Černým a Kubou Berkou. Do malého finále se dostal ještě Jakub hebelka a obsadil konečnou 6. příčku.

V sobotu se jel hlavní závod a tím byl další závod seriálu Kolo pro život. Jelikož to je seriál jednodušších závodů pro širokou veřejnost, byla zlehčena i trať letošního maratonu. Dlouhou trať vyhrál Honza  Škarnitzl před Ondrou Fojtíkem a Kubou Šilarem. Krátkou vyhrál ve spurtu Pavel Boudný před Honzou Hruškou. Třetí byl Jirka Friedl. Náš oddíl měl zástupce pouze na trati 53 a 23 km. Nejlepšího umístění zde dosáhla mezi ženami 40-49 let Lucka Blažková, která netušíla soupeřku před sebou a  nechala ji vyhrát o pouhých 40 vteřin!!! Dalšího pěkného výsledku zde dosáhli za sebou jedoucí Luboš Toman - 5. v mužích 40-49 let a Lukáš Toman - 11. v Elitě. Pěkně zajel i junior Martin Hrabal na 12. místě v kategorii. Smůlu měli Luděk Novotný (108. v mužích 30-39 let) a Radek Marek (142. ve stejné kategorii), pro ně bylo po několika defektech důležitější asi jen dojet. Na nejkratší trati jsme měli také své zástupce. Jakub Hebelka vyhrál kategorii muži a 6. místo ve stejné kategorii obsadil Honza Poličanský
výsledky

V neděli se jela v Hradci Králové další CyklomaratonTour, kde na krátké trati skončili ve svých kategoriích na 2. místě Lukáš i Luboš Tomanovi a 4. junior Jakub Hebelka. 15. v juniorech skončil Martin Šubr a 25. junior byl Honza Poličanský
výsledky

Kromě bajkových závodů se ještě v neděli jela Extraliga Masters a to závod Tour de Malá Skála. V kategorii 19-29 let bral bronz Tomáš Berger a skvělý výsledek v podobě 5. místa zde vybojoval Miloš Janků v M30 . Ačkoliv z odjetých osmi závodů oba odjeli pouhou polovinu, bojují v celkovém pořadí o stupně nejvyšší. Miloš je průběžně na 3. místě a Tomáš 5.!!!

  

Pravidelné pondělní tréninky pro všechny cyklisty Dvora a okolí 


Oproti minulému roku se po dohodě bude méně "závodit" a pojede se více "v klidu" tak, aby se mohli zapojit i ti výkonnostně slabší popř. ti, co o víkendu závodili a chtějí si jen vytočit nohy... No prostě příjemné vyjetí pro většinu zúčastněných....

změna začátku tréninku - vyráží se v 17 hod.

 sraz na parkovišti u ordinace Gusty HrabýhoExtraliga masters - Dubenec - 2.5.2011

A máme tu další skvělé výsledky našich cyklistů... V neděli se jela "domácí" Extraliga Masters v Dubenci. V kat. M19 vyhrál Tomáš Berger a v kat. 30-39 let obsadil 3. místo Miloš Janků!!! 

 Po delší odmlce tu máme další příjemné zprávy o květnovém učinkování našich cyklistů. 

8. května se jela Extraliga Masters na silnici, kde to po dobrém umístění o den dříve v Sezemicích vyšlo na bednu Tomáši Bergerovi, který zde vybojoval bronz. Další pěkné umístění zde vyjel svým 10. místem Miloš Janků.

Následující středu Miloš potvrdil dobrou formu 4. místem ve "třicátníkách" na 1. závodě Memoriálu Přémy Víta a to na Odolovských okruzích.Sůj skvělý týden uzavřel v sobotu 14.5. na maratonu  na celorepublikové sérii 53x11 Mamut Tour. Tam zajel 210 km průměrem přes 35 km/h a dojel ve skupině favoritů na 11. místě v kat. M30 a 30. celkově!!!

výsledky Mamut Tour

V Jablonci se jel ABB MTB Cup , kde se Luboš Toman vrátil na pozice nejvyší. Na trati 33 km vyhrál kat. nad 40 let. Tohoto závodu se ještě zúčastnil i Milan Jezber, který jel dlouhou trať. Tam získal 20. místo v kategorii.

výsledky ABB MTB Cup 2011

O týden později se jel Author 50 Bezděz, kde jsme opět okupovali příčky nejvyššší. OpětLuboš Toman, tentokráte na dlouhé trati, obsadil 3. místo a nově Lucka Blažková mezi ženami 40 až 49 let s náskokem více než 10 minut vyhrála!!!

výsledky Author 50 Bezděz 

fotogalerie

 

No a nakonec ve stejný den jako Bezděz se jela Merida Jičínská 50. Na dlouhé trati vybojoval skvělé 3. místo mezi juniory Martin Hrabal!! Dále  se na dlouhé trati výborným 5. místem předvedl mezi třicátníky Milan Jezbera. 8. místo obsadil Miloš Janků. Na 39. místě ještě dojel Luděk Novotný. Na krátké trati nás reprezentoval ještě Honza Poličanský, který zakufroval a skončil mezi juniory 8. 

Author Šela Mataton - 7.5.2011

 

 O tomto větrném víkendu se jel Author Šela Matarton.Jako první se na nejdelší trati 92 km ukázal v cíli po více než třech a půl hodinách Honza Jobánek před Honzou Hruškou a  Michalem Bubílkem.

V tomto závodě jsme měli i několik našich zástupců. Milan Jezbera skončil v M30 na 70. místě. Jel tady i Jirka Štefan, ten ale nedokončil.

Jela se zde i kratší trať na 58 km, kde Martin Hrabal obsadil 11. místo v juniorech.

Jako již každoročně tu máme ještě jednoho zástupce a to Honzu Kunce mezi jednokolkaři. Jeho stroj mu až do cíle nevydržel, ale i přesto tu opět po 2 letech s přehledem vyhrál !!! 

Extraliga Masters - Sezemice - 7.5.2011

Extraliga Masters se naplno rozběhla hromadným závodem nedaleko Padrubic. Tento závod profilem s minimálním převýšením byl dost ovlivněn nepříjemným větrem. Náš oddíl tady měl 3 zástupce. V nejmladší kategorii M19 si ve spurtu první skupiny dojel Tomáš Berger pro 18. místo. V kategorii M 30 vybojoval Miloš Janků opět ve spurtu 13. místo. No a nakonec Luboš Lacina v kategorii M50 obsadil 19. místo.

 Ratibořický maraton, Author 50 Český ráj, Hradecký pohár, Vrchařská liga - Odolov

Tento letní týden byl na závody hodně bohatý. Toho nejlépe využil Miloš Janků, který obsadil v tomto týdnu 3 závody a ještě se zde stačil veli dobře umístit. V úterý absolvoval jako jediný z našich 2. díl Hradeckého poháru MTB, kde dojel na 14. místě, v sobotu absolvoval MTB maratonAuthor 50 Český ráj na skvělém 7. místě v kategorii M30 a 18. celkově se ztrátou jen málo přes minutu na vítěze Václava Ježka. No a v neděli tento týden završil Ratibořickým maratonem a pěkným 10. místem v M30 a 29. celkově!!

výsledky:Hradecký pohár , Author 50 Český ráj

 30

Nejvíce obsazený závod z pohledu oddílu byl Ratibořický maraton... Za krásného , téměř letního dne s trochu silnějším větrem se zde sešlo na hlavní trati téměř 500 závodníků. Vyhrál zde Václav Ježek před Honzou Hruškou a Markem Rauchfussem. Z našich zde skvěle zajel již výše jmenovaný Miloš Janků na 10. místě, ale také Martin Hrabal, který vybojoval 5. místo v juniorech a celkově skončil 45. Dobře jel i Lukáš Toman, ale poté, co byl "sestřelen" na zem, se mu už tak dobře nejelo a nakonec dojel 30. v mužích a 76. celkově. Pár vteřin za ním dojel Radek Marek na  31. místě v M30. Další z našich: Luděk Novotný - 63. v M30 a celkově 166 a Honza Poličanský 12. v juniorech a 188. cekově

Nejlepší výsledek v mladších kategoriích a to v kategorii přípravka zaznamenal svým 2. místem Matěj Poličanský.  Jeho stříbro bylo bohužel pro náš tým jediným medailovým umístěním na tomto závodě. Ale je vidět, že máme zdatné nástupce...

výsledky

 

 

Ve středu se jel také 2 díl Vrchařské ligy, tentokrát z Malých Svatoňovic na Odolov. Tady si vyjel 3. místo mezi juniory Martin Hrabal. Pěkný výsledek v podobě 4. místa si zde vyjel Radek Marek, který zde potvrdil vzrůstající formu.. Naší účast završil ještě 13. místem Luděk Novotný...

výsledky 

MTB 50 Cyklorájem Podralsko a 1. závod Dobrušského poháru

 O víkendu se konal jeden z prvních MTB maratonů MTB 50 Cyklorájem Podralsko. Na této doslova letecké trati, kde se průměr nejlepších  pohyboval kolem 35 km/h!!!, nás reprezentoval  Lukáš Toman Ten tady zajel pěkné 6. místo.

výsledky: http://www.sport-base.cz/data11/cpo/me.pdf

Silničářům začal Dobrušký pohár tradiční časovkou Pohoří-Pulice a zpět, která se jela jako Memoriál Jana Lamicha. Za slušného počasí jen se slabým větrem zde zvítězil v konkurenci více jak 100 závodníků v absolutním pořadí Martin Katera. Z našich zde jeli jen Luboš Lacina - 5. místo v kategorii Veteráni II a Luděk Novotný v kategorii Masters - 14. místo.

výsledky: http://triclub.dobruska.cz/upload/dobrusky_pohar/dp11/dp1101.pdf 

Tak sezóna začala

a máme tu první účasti a výsledky... V úterý 5.4.2011 se jel první závod Hradeckého poháru MTB.  Tento nový pohár měl hojnou účast a to i co se týká kvality. 1. místo zde bral tomáš Vokrouhlík, za ním dojel Martin Horák a bronz bral Michal Kaněra. Nás zde slušně reprezentoval náš nový člen Milan Jezbera na 18. místě. Tento závod dojel ještě Miloš Janků na 39. místě.

výsledky: www.hradeckypohar.cz/hp/vysledky/HradeckyPohar_2011-04-05_muzi.pdf

fotky: picasaweb.google.com/hradeckypohar/20110405ZavodyDospelych#

Začala sezóna i   silničářům a to prvním závodem Vrchařské ligy 13.4. časovkou na Dobrošov. Za téměř zimního počasí o 3 st. a přeháněk se zde sešlo necelých 40 závodníků. Z našich se zde účastnil jen v kategorii Masters I Radek Marek na pěkném 4. místě a Luděk Novotný na 7. místě.

výsledky: www.lokotrutnov.cz/images/stories/oddily/cyklistika/2011/cyklistika-VL-11-_1.pdf

  


Zimní trénink v Krkonoších - 22.1.2011

 

Jelikož bylo minulou sobotu tak krásné počasí, vytáhlo to většinu z nás na běžky do Krkonoš. Zatímco Luboš Toman bojoval na trati běžecké Jilemnické 25 (mimochodem dojel na slušném 46. místě celkově), my ostatní jsme si přijeli spíš užít sluníčka... 

 

Ukončení sezóny

 

V sobotu 20. listopadu se sešla větší část členů oddílu na takovém malém neformálním posezení u Luboše Tomana v penzionu. Vzhledem k tomu, že část osazenstva přijela s menším zpožděním, využili jsme čas čekání volnou diskusí... 

http://www.banda.cz/webs/c/ckcarla/usr_files/image/%C4%8Dl%C3%A1nky/-dsc5309.jpg

Oficiálního zahájení se chopil Luboš Toman, který je známý tím, že potom už ke slovu nikoho nepustí a tak se i stalo. Vydržel nás bavit hodnocením loňské sezóny, historkami ze závodů a tréninků asi 2 hodiny. 

 

 

 

Mimo jiné představil i novou členku oddílu - Lucii Blažkovou a vyzdvihl naše hlavní sponzory - Carla a.s. a Kupkolo.cz - bez kterých by oddíl nemohl takhle fungovat..

 

 

 

Pak na  pár minut předal slovo ostatním, aby něčím taky přispěli. 

 

 

Na závěr posezení jsme se pobavili i shlédnutím videa z letošního ročníku Podkrkonošského maratonu. 

Myslím, že to bylo příjemné posezení, které na jaře před sezónou ještě zopakujeme...

a zde ještě pár fotek z celého posezení

 

 Velehrádská Cyklošou 2010 - 2.10.2010

Tak sezóna je pro většinu z nás za námi a tak tento víkend nechybělo tradiční zakončení... 

O výsledky tu tolik nešlo, důležitější bylo, že jsme se tu sešli v hojném počtu, trochu jsme se projeli, pojedli, popili a pokecali nejen o uplynulé sezóně..

A tak tu žádné výsledky nenajdete, ale můžete se mrknout na spoustu fotek:

fotky

a tady ještě jedny fotky od Ivany Hyskové

Tak se hezky koukejte a těšte na další sezónu!!!

 

  

 

Hodnocení Středečního poháru MTB

publikováno 23.11.2010

 

Seriál podzimních bajkových závodů je za námi a tak je tustručné hodnocení

. Začněme elitní kategorií mužů. Tu s náskokem téměř 100 bodů vyhrál

 Michal Kaněra následován oddílovým kolegou z Axit Doldy Kubou Berkou. Třetí skončil Martin Splítek. Na 4. místě jsme ale měli našeho zástupce - Lukáše TomanaŠkoda jen, že neodjel více závodů, mohla to být bedna... V této kategorii obsadil ještě velmi slušné 6. místo Honza Kunc a to odjel 2 závody na jednokolce... Dalším zástupcem v této kategorii byl Tomáš Berger na 8. místě, ten ale odjel pouze 2 závody ze šesti bodovaných...

Nejlepším bajkerem našeho oddílu byl Luboš Toman, který našel přemožitele jen v prvním a posledním závodě a s přehledem vyhrál v kategorii Masters II celý pohár!!! V této kategorii byl ještě náš letos nový člen Dušan Vosáhlo na pěkném 5. místě. Mezi dospělými odjel tento pohár i na celkovém 9. místě v Masters I Luděk Novotný.

Jelo se zde i mnoho mládežnických kategorií a v nich jsme měli také zastoupení. Především v kategorii žáci II jsme měli 2 borce - Jirku Šorma a Martina Šubra, kteří obsadili 5. a 6. místo. Jednoho zástupce jsme měli i mezi kadety. Martin Hrabal zde skončil na pěkném 4. místě, když o tom, že to nebude lepší rozhodl až poslední závod ve sjezdu. 

A nakonec ještě jedna zmínka o výsledcích. Kategorii žen jistě vyhrála teď už naše nová členka Lucka Blažková!!

Celý pohár byl vyhlášen na závěrečném banketu v polovině října v Úpici. 

 

 

Rallye Sudety a první polovina Středečního poháru MTB jsou za námi....

... a  jak to všechno vlastně dopadlo??

Jeden z nejnáročnějších MTB maratonů, Rallye Sudety se jel 11.září jako finálový závod Českého poháru. Počasí se v tento den umoudřilo a tak účastníkům připravilo krásný zážitek.. Dlouhou trať vyhrál Milan Spěšný před Jobánkem a Bubílkem. Z našich  se na start této trati nepostavil nikdo. 

Jela se zde i poloviční trať, kterou vyhrál Michal Kaněra. Tady už jsme se úspěchu dočkali.  Luboš Toman zde dojel 16. celkově a svou kategorii s přehledem vyhrál...

fotky

 výsledky 

Tento měsíc se jede také Středeční pohár MTB složený z osmi závodů. Za námi je tedy přesně polovina. A pro naše barvy se nevyvíjí vůbec špatně... Vezměme to od těch nejmladších... V žácích II nás reprezentují Jirka Šorm a Martin Šubr. A oba jsou v průběžném hodnocení na 2. resp. 3. místě.. Za kadety tady jezdí Martin Hrabal, který zde zatím drží třetí příčku. Pro nás nejobsazenější kategorii muži zde reprezentují Lukáš Toman - průběžně bronzový, dále Tomáš Berger je zatím 7. a Honza Kunc, který objel i jeden závod na jednokolce je prozatím 14.

Radost nám dělá i zástupce kategorie Masters II Luboš Toman. Tak jak je u něho zvykem, opět se pohybuje na čele a po polovině závodů mu náleží 1. místo. V této kategorii ještě jezdí Dušan Vosáhlo, který objel pouze jeden závod a je zatím 10. No a kategorie Masters I, tam je prozatím na 7. místě Luděk Novotný.

Celkové dobré umístění závodníků našeho oddílu podtrhuje prozatímní 3. místo v soutěži družstev.

průběžné výsledky

fotky Poslední srpnový víkend - Stříbro na Mistrovství kraje XCO a Silniční závod Pražský okruh Cyklo-Open

Poslední srpnovou sobotu se konal zahajovací závod Středečního poháru MTB, který byl vypsán jako Mistrovství kraje XCO.  A ani náš oddíl zde nemohl chybět.. 

V nejprestiznější kategorii muži zvítězil Franta Žilák před Ondrou Zeleným a Martinem Huškem. V této kategorii jsme měli jen jednoho zástupce, ale Lukáši Tomanovi se tolik nedařilo a skončil na 11. místě. Ale úspěchu jsme se dočkali v kategorii Masters II, kde Luboš Toman získal stříbro. Kousek od medaile jsme  byli i v kategorii žáci II, kde Jirka Šorm skončil těsně 4. Tady ještě dojel Martin Šubr na pěkném 7. místě. O úspěch v barvách našeho oddílu se tady ještě pokoušeli Martin Hrabal a Dušan Vosáhlo, ti ale závod nakonec nedokončili....

Tady jsou výsledky

a tady nějaké fotky1 a fotky 2

 

 

Neděle byla ve znamení silniční cyklistiky a to na výjimečném závodě konaném na novém, dosud neotevřeném úseku dálnice. V tomto závodě s názvemPražský okruh Cyklo-Open jsme měli 2 zástupce -Tomáše Bergera  a Lukáše Tomana. Oba se pokusili poměřit s naší silniční elitou - celky Sparty, Dukly, PSK Whirpool - Author a Příbrami.. A nevedli si vůbec špatně.. První okruhy se jen rozkoukávali. Po důkladném zahřátí nastoupil Tomáš, který si nejprve sólovou jízdou a poté dostižen několika jezdci vypracoval velký náskok přibližně jedné minuty. To ale později nenechalo v klidu Duklu Praha, která mohutnou stíhačkou tento únik postupně zlikvidovala a závod se rozhodoval až ve spurtu celého balíku. Nakonec Lukáš Toman obsadil pěkné 19. místo.  Tomášovi  Bergerovi už po úniku nezbylo tolik sil a obsadil 34. místo.. Důležitější ale bylo, že se mezi předními cyklisty neztratili, naopak byli velice aktivní a dobře reprezentovali náš oddíl  !!!

výsledky

fotky

  

Moravský Bike maraton Leština -MISTROVSTVÍ REPUBLIKY PEKAŘŮ - 21.8.2010

 

 

 

Dnes se v moravské Leštině konal pravidelný Moravský Bike Maraton, které bylo zároveň Mistrovstvím republiky pekařů pro rok 2010.

 

Náš tým měl zde 4 zástupce, z nichž 2 bojovala o tituly mezi pekaři jako zaměstnanci fy CARLA. Nejlíp se tohoto mistrovství zhostil Radek Marek, který výborným časem rovné 2 hodiny vybojoval stříbro. Pěkné umístění podtrhl mezi pekaři i Honza Lukeš, který skončil 12.

 

Měli jsme tu i zástupce, kteří soutěžili o pěkná umístění mimo kategorii pekařů. Byli to Lukáš a Luboš Tomanovi. Prvně jmenovaný vybojoval v hlavní kategorii Muži 1 skvělé 7. místo, Lubošovi se dnes už tolik nedařilo a po defektu obsadil 32. místo. To ale stačilo na pěkné celkové 3. místo v hodnocení týmů...

 

výsledky jednotlivců

výsledky týmů na 50 km
 

Carla Kupkolo Podkrkonošský maraton - 14.8.2010

 

V tomto tradičním termínu se opět uskutečnil další ročník Podkrkonošského maratonu. A když v Lázních Bělohrad, tak pořádné lázně, tentokráte bahenní, které připravili vydatné deště v noci před startem.. 

Jelikož jsem se sám po delší době tohoto krásného závodu neúčastnil, tak tady aspoň jeden převzatý report....

Sobota 14. srpna patřila již tradičně cyklistům, kteří se sjeli do Lázní Bělohrad, aby mezi sebou porovnali své síly. Připraveny byly jako obvykle dvě tratě, jedna dlouhá 50 km a druhá 90 km. Po nutné prezenci všech závodníků se již na startu začali pomalu řadit závodníci devadesátikilometrové trati. Půlhodiny po nich startovali cyklisté připravení na kratší trať. 

I přes noční vytrvalý déšť se cyklistů na startu sešlo celkem 620, což svědčí hlavně o tom, že přítomní závodníci mají cyklistický sport hluboko v srdci a neodradila je ani nepřízeň počasí. Závod spojil cyklisty, kteří jsou v sedle kola denně, s těmi, kteří zas až tak trénovaní nejsou. Moderátorem celého dne byl Luboš Toman, který také před samotným startem 90 i 50 vybral několik cyklistů, aby společně předvedli rozcvičku. Závodníci dostaváli na trati pečivo, banány, iontové nápoje, meloun, salámy a sušenky. Do cíle přijížděli unavení, ale šťastní, že trať zvládli. Na 50 km trati dojel na třetím místě Marek Müller se startovním číslem 747. Druhý s číslem 455 dojel František Žilák. Vítěz dorazil do cíle v čase 1 hod. 59 min.a byl jím Martin Splítek s číslem 641. 90 km trať přivítala v cíli na třetím místě Tomáše Stunu se startovním číslem 2. 150 měl na svém kole druhý v pořadí Marek Nebesář a první v cíli byl teprve měsíc osmnáctiletý Pavel Skalický s číslem 154. Dojel v čase 3 hod. 55 min. 41 vteřin. Pro vítěze byly připraveny věcné ceny, ale ani ti, co se neumístili na prvních místech, neodcházeli s prázdnou, připravena byla tombola se zajímavými cenami. Ačkoliv si mnozí sáhli skutečně na dno svých sil, spoustu z nich určitě uvidíme příští rok znovu na startu. 

tady jsou konečné výsledky

 pár fotek, a tady další a další

 a tady pěkné video 

Mistrovství kraje MTB do vrchu - 3x na stupních vítězů - 8.8.2010

O této neděli se konalo Mistrovství kraje MTB do vrchu. Závod se jel již tradičně z Janských Lázní a po necelých 10 km končil na Černé hoře. 

Nejlepší čas zde zajel a Mistrem Královéhradeckého kraje se v kategorii Elite stal Axiťák Michal Kaněra, který za sebou nechal našeho Tomáše Bergera. Bronz nakonec bral Lukáš Čáp.

Kromě pěkného umístění Tomáše máme navíc mistra kraje v kategorii Masters II. Tam zabojoval Luboš Toman a skvělým časem přesně 41 minutzvítězil. A do třetice tady máme ještě stříbro Karolíny Bergerové, kterou ještě doplnila její sestra Kateřina, jenž skončila těsně pod bednou...

Závodu se ještě zúčastnil Lukáš Toman. Ten nakonec obsadil 8. místo v kategorii Elite.

Děkujeme všem zúčastněným za úspěchy a reprezentaci oddílu....

výsledky:

                                                                                                                   a nějaké fotky:

 Dobrušský pohár - Olešnice-Šerlich-Rokytnice-Luisino Údolí-Olešnice - 1.8.2010

O první srpnové neděli se konal další závod Dobrušského poháru. Tentokráte na nás čekal nejdelší závod tohoto ročníku - náročný okruh přes Orlické hory v délce 85 km. Počasí přálo a tak se na startu sešlo téměř 120 závodníků, což byl rekord..

Hned po startu byl první zahřívací kopec, který početné pole lehce roztrhal, následoval další kopec ze Sedloňova a pak vrchařská prémie na Šerlich, kde už bylo pole značně roztrhané... Ze Šerlichu krásný sjezd přes Orlické Záhoří do Bartošovic a odtud přes Haničku do Rokytnice. A tady začalo druhé náročné stoupání přes Luisino údolí a pak už zpět přes Deštné do Olešnice.. Pěkná trať zpestřená občasným protivětrem, ale za sluníčka...

I díky pěknému počasí tento závod vyhrál Martin Splítek v traťovém rekordu 2:24 hod., druhý byl Lukáš Čáp a 3. flek bral Michal Kaněra z Axit Náchod..

Náš oddíl jsme zastoupili ve třech lidech... Úspěchem skončilo vystoupení Luboše Laciny, který vybojoval 3. místo v kat. Veteráni II. V hlavní kategorii nás reprezentoval Radek Marek, který skončil na 37. místě a Luděk Novotný který dojel po zdravotních problémech na  47. místě..

výsledky zde:

 


 

Cyklomaraton Tour - Okoloústí - 25.7.2010

Za chladného, ale relativně pěkného počasí se jel další díl seriálu závodů Cyklomaraton Tour, tentokráte Okoloústí.  Jelikož je tato lokalita poněkud vzdálenější, měli jsme zde zastoupení pouze jednoho závodníka a tím byl na kratší trati Honza Poličanský. Ten nakonec vybojoval krásné 4. místo mezi juniory...

výsledky kratší trať 33 km

 

 


Dobrušský pohár - Kounovské okruhy - 18.7.201

V neděli 18.7.2010 se uskutečnil 8. závod Dobrušského poháru. Na programu byly tentokráte horská kola. Místo v těchto dnech tradičního vedra a sucha nás přivítal deštivý den a s tím i značně rozmočená trať. 

Vítězem tohoto závodu se stal Martin Splítek z KED Cyklomax. Z našeho oddílu jsme se zúčastnili pouze ve dvou. Oba nás provázely nějaké problémy, ale i přes to jsme závod oba dokončili. Radek Marek obsadil 11. místo a Luděk Novotný 13. místo....

výsledky zde:

 

a tady nějaké fotky

 

  

Krkonošský maraton - Lomnice nad Popelkou -10.7.2010

Neskutečné vedro a náročná kopcovitá trať důkladně prověřila všechny účastníky letošního ročníku a t nejen na nejdelší trati 92 km, ale i na tratích 55km a 22 km.

Mezi necelou tisícovkou účastníků se neztratili ani závodníci našeho oddílu. Na nejdelší trať 92 km se vydal z našich pouze Tomáš Berger, ale postihly ho defekty a tak objel pouze krátkou trať 55 km v tréninkovém tempu...

Na trati 55 km jsme už úspěch našich barev zaznamenali. Opět bednu, dnes 2. místo si vyjel v kategorii nad 40 let Luboš Toman. Vynikající závod zajel i Lukáš Toman, který si  vynikající stíhací jízdou dojel pro 7. příčku v mužích. Na této trati jeli i další... Luděk Novotný obsadil 47. místo v mužích (celkové 82.), pár minut za ním dojel Milan Kuk na 64. místě v kat. (celkově 114. a po těžkých chvílích v křečích nakonec dojel i Honza Poličanský jako 18. junior(celkově 212.

Asi největší ohlas ale vzbudil Honza Kunc, který absolvoval nejkratší 22 km dlouhou trať na jednokolce. Ikdyž se dopředu zdálo, že se s normálními bajkery nemůže vůbec rovnat, hned v prvním dlouhém stoupání jich více než 100 předjel a nakonec i v cíli jich nechal pár za sebou...

 výsledky zde:

a tady fotky: 1. část2. část3. část4. částApache Jestřebí hory

Za téměř ideálního počasí se o víkendu konal v našem regionu Festival cyklistiky.. 

V sobotu se jel hlavní závod festivalu - maraton na  dvou tratích - 105 a 55 km. Na té náročnější 105 km dlouhé vyhrál Jakub Šilar. Ale rozhodně se neztratil ani náš jediný závodník, který dojel do cíle. Tomáš Berger skončil v kategorii Elite na vynikajícím 5. místě !! Jirka Štefan bohužel nedokončil.

Na krátké trati jsme měli také úspěšné závodníky. Pěkné 3. místo v kategorii M40 vybojoval Luboš Toman. Pro toho je bedna už téměř samozřejmost. Celkově 29. ale v kategorii muži 10. místo obsadil Lukáš Toman. Stejné místo v juniorech obsadil také Martin Hrabal. Ten by ale skončil určitě lépe nebýt přetrženého řetězu pár kilometrů před cílem...

výsledky zde.. 

Celkové výsledky jarních seriálů

Tak je tu za námi téměř polovina sezóny a s nimi i konec jarních středečních pohárů - Vrchařské ligy a Memoriálu Přémy Víta

Tak nejprve zhodnocení Vrchařské ligy. Ta se skládala z pěti časovek do vrchu. Největšího úspěchu zde dosáhly opět sestry Bergerovy - Karolína obsadila stříbroKateřina bronzovou pozici v kategorii juniorek. Dále se v kategorii žáci II umístil na skvělém 2. místě Lukáš Joukal a na 11. místě Jirka Šorm. V kategorii žáci I skončil na 10. místě Kuba Lukeš.  V kategorii mužů obsadil celkové 9. místo Lukáš Toman a v kategorii muži B skončil na 8. místě Luděk Novotný.

V dalším seriálu, tentokrát hromadných závodů - Memoriálu Přémy Víta - získal celkové 8. místo v kategorii muži B Miloš Janků a na 35. místě skončil Luděk Novotný..

  

Mistrovství kraje do vrchu - zlato a stříbro dvojčat Bergerových

Za relativně slušného počasí se v neděli uskutečnilo v rámci Vrchařské ligy Mistrovství kraje v časovce do vrchu. Náš oddíl tady reprezentovali jen 4 závodníci, ale to nic nemění na tom, že ho lze hodnotit úspěšně. 

Nejvíce radosti nám udělala kategorie juniorek, kde zlatobrala Karolína Bergerová, která porazila o necelé 2 minuty svou sestru Kateřinu a brali tedy 1. a 2. místo. Další pěkná umístění, ikdyž trochu smolná 4. místa brali v kategorii starších žáků Lukáš Joukal a v kategorii mužů Lukáš Toman. 

Tímto všem zúčastněným děkujeme za úspěšnou reprezentaci oddílu...

foto zde

 

 Český pohár MT - Extrem Bike Most - 22.5.2010

22. května se konal další díl Českého poháru  MT.

Náš oddíl zde měl na každé trati jednoho závodníka. Na kratší trati v kategorii Hobby nám udělal velkou radost Honza Poličanský, který až ve spurtu přišel o vítězství a bral nakonec stříbro.

V hlavním závodě nás reprezentoval Jirka Štefan, který nakonec obsadil 14. místo v kategorii Muži Hobby

výsledky zde

a tady i krátké video

 

 

 

 

 


 


2 dny a 2 vítězství Luboše Tomana

O minulém víkendu (22. a 23.5)  se konalo několik podniků, kde měl náš oddíl zastoupení.  Určitě o nejlepší umístění se postaralLuboš Toman, který vyhrál ve své kategorii v sobotu Jablonecký MTB maraton ABB Cup a v neděli svou skvělou formu potvrdil i na Author 50 Bezděz, kde opět zvítězil. 

V neděli se konal MTB závod Bike Kostka, kde zajel dobrý výsledek Tomáš Berger. Na tomto závodě skončil na 3. místě v kategorii Elite a Lukáš Joukal byl mezi staršími žáky 4.

 

 

 

 

 


Víkend ve znamení JIČÍNSKÉ 50

Maraton Jičínská 50 nebyl zdaleka jediným podnikem tohoto týdne..

Už ve středu se konal 2. závod středečního Memoriálu Přémy Víta - Polické kolečko. Tento závod je náročný hlavně svým dojezdem na Hvězdu a tentokráte se k tomu přidalo ještě chladné počasí..  Tento závod opět vyhrál Petr Sulzbacher před Lukášem Čápem a Martinem Splítkem. Z našeho oddílu se opět zúčastnil Miloš Janků, který si vedl dobře a nakonec obsadil pěkné celkové 15. místo a v kategorii nad 30 let byl 6.

V sobotu se opět v chladném a větrném počasí konalo krajské mistrovství v silničním hromadném závodě. CK Carla tam reprezentoval Jirka Štefan, který v kategorii Hobby obsadil celkové 9. místo a v kraji Královéhradeckém místo 7.

No a víkend završil v neděli maraton Jičínská 50. Ikdyž počasí moc nepřálo, jsme rádi, že nás nepostihly vydatné deště, které sužují Moravu. Trať byla sice rozbahněná, ale možná větší nepříjemností byl silný protivítr na otevřených pláních před Táborem. Na výběr byly 2 tratě: 50 a 25 km

Na tomto závodě měl oddíl CK Carla letos asi největší účast.  O nejlepší umístění  se zasloužili především Kateřina Bergerová, která na trati 25 km získala mezi ženami 2. místo a Luboš Toman bral v kategorii muži 36-50 let bronz.

Ale nebylo to jediné pěkné umístění. Za zmínku určitě stojí i 5. místo Jakuba Hebelky a 6. místo Martina Hrabala v kategorii juniorů.Patří sem určitě i 8. místo Tomáše Bergera , 17. místo Miloše Janků a 24. místo Lukáše Tomana v kategorii mužů  na dlouhé trati. Dále v kategorii 36-50 let byl na 22. místě Luděk Novotný, 43. Luboš Lacina a 56. Petr Šubr.

No a ještě jak jsme dopadli na krátké trati...??? Kromě již zmíněného stříbra Kateřiny stojí určitě za zmínku 8. místo Lukáše Joukala v kategorii juniorů v konkurenci o několik let starších kluků a 10. místo Martina Šubra.Author Šela Maraton 2010 

stříbro Honzy Kunce v závodě jednokolek na 17 km

  Za občasného deště a hodně blátivých podmínek se jel v sobotu 8.5.2010 na Helfštýně Autor Šela Maraton.  Na tomto závodě jsme měli  z našeho oddílu 2 zástupce. Velkým úspěchem skončilo vystoupení Honzy Kunce na vloženém závodě jednokolek na 17 km. Na těžké trati v tak těžké disciplíně, kterou jen tak někdo nesvede, vybojoval 2. místo. Loňské vítězství sice neobhájil, ale i tak je to obdivuhodný výkon...

V hlavním závodě nás zastupoval Jirka Štefan. Ten ale byl nucen po zdravotních problémech vzdát a závod nedokončil


Ratibořický maraton

Za prvních krásných jarních dní se v neděli 25. dubna konal 3. ročník Ratibořického maratonu. 50 km lehčího profilu bylo příjemným zahájením maratonské sezóny...

Na startu se sešlo i hodně závodníků CK Carla-kupkolo.cz, z nichž někteří skončili na stupni vítězů.. Nejvíce radosti nám udělala kategorie M40 (40-49 let), kde naši borci obsadili 2 místa... Tuto kategorii vyhrál Luboš Toman a hned za ním dojel Jirka Berger!!!  

celý článek zde

 

 

 

 

 

  

Časovka v Pohoří

 

 V neděli 18.4.2010 se uskutečnil první závod Dobrušského poháru a tím byla již tradiční časovka na 9 km v  Pohoří.. Bylo sice slunečné, ale po ránu chladnější počasí se silným nárazovým větrem. Sešlo se zde téměř 100 závodníků....

(celý článek...)

 

 

 

 

 

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

V diskuzi není zatím žádný příspěvek

Aktualita

Mistrovství kraje v časovce do vrchu - 8.5.2014
Na Den osvobození pořadatelé využili volný den k uspořádání Mistrovství kraje v časovce do vrchu. I přesto, že se v tento termín konaly i jiné závody, sešlo se ...

Kalendář akcí

« 01 / 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejbližší akceTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Panska moda na Zoot.cz