Úvod » Zpravodajství » 2014

Jičínská 50 MTB, Král Šumavy MTB, CyklomaratonTour OkoloHradce - 31.5. a 1.6.2014

publikováno 02.06.2014

Víkend na přelomu měsíce května a června byl nabytý MTB maratony nejen v našem okolí.

V sobotu 31.5.2014 se konal již 9. ročník Jičínské 50.. Oproti loňskému záplavovému období nás letos přivítalo ideální slunečné počasí. Trať plná pěkných lesních přejezdů a singlů byla ještě následkem dešťů minulých dní trochu bahnitá, ale v porovnání s loňskem to letos pěkně prášilo…

V rámci tohoto závodu se jeli 2 tratě 50 a 25 km a okruhové závody na náměstí pro dětské kategorie a ve všech těchto kategoriích jsme měli pódiová umístění!V hlavní kategorii zajel v celkovém pořadí nejlépe Tomáš Berger, který skončil 5. a mezi eliťáky byl na 4. místě. Naši závodníci vybojovali na této trati 2 stříbrná umístění ve svých kategoriích. V juniorech to byl Martin Šubr  a v kategorii M40-49 Luboš Toman. Na 4. místě v kategoriii M 30-39 zajel Pavel Kubín, který ztratil na bednu pouhé 3 vteřiny. Dále byl na 10. místě v kat. M40-49 Luděk Novotný a 17. v kat. 30-39 Jirka Štefan..

Na trati 25 km zajel nejlépe celkově na 7. místě Lukáš Joukal, který bral tímto výsledkem mezi juniory stříbro. Ve stejné kategorii byl Honza Toman na 5. místě.

Měli jsme zastoupení i v dětských kategoriích, kde si pohlídal vítězství Kuba Hák.

výsledky:

fotky

V ten samý den se jel MTB Král Šumavy. Na trati 102 km snastoupanými 2800 metry si po více než 7 hodinách závodění dojela  pro krásné 2. místo v kat. Z2 Lucka Blažková!

výsledky

fotky

No a v neděli se v nedalekém Hradci Králové jel tradiční podnik série CyklomaratonTour.  Tady ještě kompletní výsledky nejsou zveřejněny, ale známe 2 výsledky  a tím je 2. místo Kuby Háka ve starších žácích a 3. místo Martina Šubra mezi juniory..